Diet photo left

Ja & Dieta

Podstawowym celem żywienia jest zachowanie dobrego zdrowia, które jest warunkiem zrównoważonego i harmonijnego życia. Zdrowe podejście do życia polega na tym, że się dba o jakość swojego „TU i TERAZ”.

Odpowiednio skomponowana dieta ma ogromny wpływ na wszystkie aspekty naszego życia. Dzięki odpowiednio zbilansowanym posiłkom można zmienić swoje samopoczucie, dostać przypływu energii i zarażać nią wszystkich wkoło.
Zmiana nawyków nie może się zacząć od wywołania w sobie poczucia braku. Pomogę Ci przez ten proces przejść.
Ważne jest by uświadomić, jak bardzo efekty naszych starań, są zależne od dobrego planu i odpowiedniej motywacji.
Osobom odchudzającym się, najczęściej brakuje motywacji, by na stałe zmienić nawyki żywieniowe, dlatego tak ważne jest by je wesprzeć, zmotywować i dać radość z bycia dumnym z samych siebie.

Unikaj otyłości i nadwagi

Możesz to osiągnąć poprzez zrównoważenie ilości spożywanego pożywienia z aktywności fizycznej.
Ludzie pracujący fizycznie lub uprawiający ćwiczenia powinni jadać więcej produktów zbożowych niż ludzie prowadzący siedzący tryb życia. Mogą również spożywać nieco więcej produktów zawierających tłuszcze. U otyłych częściej występują wysokie stężenia cholesterolu i trójglicerydów w surowicy, niedokrwienna choroba serca, cukrzyca, dna, nadciśnienie tętnicze, kamica żółciowa i inne choroby. Dotyczy to w szczególności otyłości brzusznej. Dlatego utrzymanie masy ciała w pożądanych granicach jest nieodzownym warunkiem profilaktyki wymienionych chorób.

Jak schudnąć?

Jeśli jesteś otyły to powinieneś ograniczyć spożycie produktów wysokokalorycznych, do których zalicza się przede wszystkim tłuszcze, słodycze i alkohol. Powinieneś także zwiększyć swoją aktywność fizycznej. Obniżenie masy ciała o około 10% znacznie zmniejsza zagrożenie chorobami układu krążenia. Pamiętaj także, że bardzo ważne jest wystrzyganie się ponownego tycia po skutecznym odchudzaniu. Naprzemienne odchudzanie i tycie jest szkodliwe dla zdrowia.

czytaj więcej
2015-06-13

Palenie papierosów

NIE PAL !!! Palenie tytoniu jest na świecie przyczyną prawie 4 milionów zgonów rocznie. Z powodu tzw. chorób od tytoniowych umiera dziennie 11 tys. palaczy. W Polsce choroby te są przyczyną zgonu co drugiego palacza w wieku 35 ÷ 69 lat! Osoba (...)

czytaj więcej
2015-10-03

Przepis na koktajl żółty

Koktajl żółty oczyszczający Zaletą tego koktajlu są zawarte naturalne substancje, które przyspieszają pozbywanie się toksyn i złogów z różnych tkanek, a także związki ułatwiające odwadnianie. Z pewnością spowoduje, że rano obudzisz się lżejszy, (...)

czytaj więcej
2016-01-01

Detoks jednodniowy

Detoks jednodniowy Przygotowując się do detoksu należy jeść: kasze z owocami lub warzywami. Szczególnie godna polecenia w procesach odtruwania jest kasza jaglana. lekkostrawne i pożywne zupy, świetne na lekką kolację z kromką pełnoziarnistego (...)